Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablečno-skořicový dort

4. 9. 2012

Jablečno-skořicový dort

Na 1 dort potřebujete: 150 g cukrářských piškotů, 125 g másla, 2 červená jablka, 500 g cream cheese (například Philadelphia, případně nesolené druhy žervé), 300 g bílého jogurtu, 3 lžíce citronové šťávy, 1/2 čajové lžičky skořice, špetku soli, 1 balíček práškové želatiny, 75 g cukru, 200 g jablečné přesnídávky a 2 hrsti rozinek namočených v rumu.

Na tomhle dortu si smlsnou hlavně milovníci jablečnoskořicové vůně podzimu; PhliladelphiaFoto: PhliladelphiaNa tomhle dortu si smlsnou hlavně milovníci jablečnoskořicové vůně podzimu

Postup: Nejprve je třeba rozdrtit cukrářské piškoty – vložte je třeba do papírového sáčku a válečkem či paličkou na maso je jednoduše nadrťte. V kastrolku rozpusťte máslo, přidejte do něj nadrcené piškoty a hotovou směsí vystelte dno dortové formy. Ráfek dortové formy předtím obalte potravinářskou fólií, aby se dort snáze vyndával.

Sáček čiré dortové želatiny rozmíchejte podle návodu v asi 6 lžicích vody a nechte ji chvíli nabobtnat. Pak ji smíchejte s přesnídávkou a cukrem a vše za stálého míchání ohřívejte na mírném plameni na plotně, dokud se želatina zcela nerozpustí. Cream cheese smíchejte s jogurtem, citronovou šťávou, skořicí a špetkou soli a vše opatrně vyšlehejte ručním šlehačem a na závěr vmíchejte také jablečnou směs se želatinou.

Zhruba čtvrtinu krému naneste rovnoměrně na těsto na dně formy, posypte na drobné kostičky nakrájeným jedním jablkem a hrstí rozinek a navrstvěte zbytek krému. Ten zarovnejte dohladka a dort dejte aspoň na 3 hodiny ztuhnout do lednice. Před podáváním jej dozdobte druhým jablkem pokrájeným na měsíčky a zbytkem rozinek.