Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amaroun

Nepečený vanilkovo-cappuccinový Amaroun s tvarohem

 

Nepečený vanilkovo-cappuccinový Amaroun s tvarohem

Suroviny:

60 g sypkého vanilkového cappuccina + 2 dl vody nebo mléka na jeho přípravu, 20 g sypké práškové želatiny, 250 g tvarohu ve vaničce, moučkový cukr dle potřeby - asi 2 až 3 lžíce (možno i 1 vanilkový cukr), 1 vanilkový šlehačkový dezert + 3 dl studeného mléka na jeho přípravu, 1 - 2 banány, dětské a kakaové piškoty, 1 lžička oleje na vymazání formy.

Postup

Vanilkové cappuccino zalijeme horkou vodou nebo mlékem, zamícháme a necháme zchladnout zhruba na 55°C. Pak v něm metličkou rozpustíme želatinu a necháme opět trochu prochladnout. Ušleháme si vanilkový šlehačkový dezert a taky si prošleháme tvaroh s cukrem, přidáme do něj rozpuštěnou želatinu a nakonec už lehce vmícháme připravený šlehačkový dezert.
Formu na nepečené moučníky velmi lehce vymažeme olejem, vlijeme část hmoty, rozložíme piškoty dvou barev, nakrájené banány a různě vše vrstvíme dle své fantazie. Dáme do chladničky pořádně ztuhnout, nejlépe do druhého dne. Opatrně vyklopíme, nakrájíme na řezy a na talíři dozdobíme šlehačkou, strouhanou čokoládou, toppingem a podobně.
Kdo nemá tuto formu, tak připraví v dortové a krájí na řezy.